Můžu zahrnout dluh z Německa do insolvence v ČR?

Dobry den, zila jsem nějakou dobu v Nemecku, kde mi zustal dluh u firmy Otto, cca 3 000 euro za spotrebni zbozi, ktere jsem mela na splatky a ktere jsem po dobu pobytu tam radne splacela. Vratila jsem se zpet a uz jsem na placeni nemela, kazdopadne cca. po 3 letech jsem k dluhu prihlasila sama. Dluh ma na starost inkasni firma EOS z Hamburku, splacim 100 euro mesicne. V CR chci s manzelem do insolvence. Rada bych tento dluh v Nemecku zahrnula do insolvence, jde to?

Dobrý den,

vstupem do insolvence se obvykle řeší všechny dluhy, kdy dlužník v průběhu osobního bankrotu výslovně nesmí splácet vybrané závazky (jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele).