Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #4157, Insolvence a ochrana před exekucí

Potvrzení od právníka pro exekutora - stačí to?

Dobrý den, chci se zeptat, mám od právníka (který mně zařizuje insolvenci) potvrzení. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli mě to potvrzení stačí na exekutora, kdyby mně přišel domů. Ještě to není na soudě, jen mi to teprve vypracovává. Říkal, že tohle stačí. Ale chtěla bych to slyšet ještě od Vás. Děkuji

Dobrý den,

před exekucí jste chráněna až ode dne podání návrhu na oddlužení na soud. Pokud Vám právník žádost teprve zpracovává, exekutor Vás může kdykoliv navštívit. Dnem podání návrhu na soud bude vykonavatelnost exekucí pozastavena (exekutor Vám již nebude moci zpeněžovat majetek a zabavovat peníze na účtu, ale může nadále bankovní účty blokovat).