Jak správně odeslat platbu na sociální pojištění v rámci insolvenčního řízení?

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu, která se týká insolvenčního řízení. Jsem v insolvenci a zatím se mi daří plnit všechny podmínky. Jsem v invalidním důchodu 1. stupně. Před dvěma měsíci mi skončila pracovní smlouva a zaměstnavatel dal přednost zdravějšímu a smlouvu mi neprodloužil. Podařilo se mi získat novou práci, ale je tam problém, že na zkoušku 2-3 měsíců jsou ochotni mne zaměstnat pouze na DPP. Z DPP neplatí zaměstnavatel odvod sociálce. Můj plán je takový, že po bych obdržení výplaty odeslal minimální částku cca 1 900 Kč dobrovolně na odvod soc. pojištění a zbytek bych odeslal insolvenčnímu správci. Samozřejmě včetně screenu odeslané platby. Jde mi o to, jestli je to dle insolvenčního zákona možné, jestli to nemůžou později napadnout věřitelé nebo ins. správce. Do insolvence jsem se dostal po 10ti letech pobytu v šedé ekonomice a dobře vím, co jsem si tím vzhledem třeba k důchodu natropil. Děkuji za případnou odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

zaměstnavatelé neplatí odvody jen u DPP do 10 000 Kč/měsíc. V případě vyššího výdělku se sociální i zdravotní platí. Srážky ze mzdy (i u DPP do 10 000 Kč) provádí zaměstnavatel. Není tak možné obdržet celý čistý výdělek a rozhodnout se, že si nejprve něco zaplatíte na sociálním a teprve po té zbytek pošlete ins. správci.