Insolvence a rodičovský příspěvek: Kolik mi zůstane po úhradě dluhů?

Dobry den, chtela bych se zeptat na otazku insolvence. Mam vice pujcek a momentalne jsem porodila. Rodicovsky prispevek bude cinit 8 400 Kc mesicne. Muzu pozadat o insolvenci (dluhy cca 700tis) a kolik mi bude zustavat? Dale bych se chtěla zeptat jak to bude s vozidlem, ktere mam na leasing. Bude se tento zavazek promitat v insolvenci nebo nam zabavi auto a dluh "zanikne"? Dekuji moc za odpovedi.

Dobrý den,

napůjčovat si 700 000 Kč, nepracovat, pořídit si dítě a k tomu auto na leasing, to je docela smrtící koktejl. Insolvenci Vám s příjmem 8 400 Kč nepovolí, neboť v osobním bankrotu musíte být schopna splácet měsíčně min. 2 200 Kč a z takto nízké rodičovské by šlo srážet jen 93 Kč.

Leasing se řídí podmínkami leasingové smlouvy, ale přestanete-li splácet, nejčastěji Vám odeberou auto a musíte-doplatit smluvní pokutu a neuhrazené splátky.