Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #4499, Insolvence a záznamy v registrech

Jaké jsou šance na hypotéku pro svobodnou matku s čtyřmi dětmi a přítelem, který má insolvenci?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, ráda bych si v průběhu dvou let pořídila domeček. Jsem bez dluhů a závazků, jsem svobodná, mam v péči čtyři děti a přítele, kterému za rok končí insolvence. Mé příjmy měsíčně 27 000 Kč. Za ty dva roky se k tomu připočte i přítelův příjem, který kdyby se zadařilo, by činil min. 20 000 Kč. Nejde mi o nic konkrétního, jen jaká je šance na hypotéku. Já mám určitě nějaký zápis v registru a přítel tedy tu insolvenci. Vlastni peníze bychom měli. Jde mi o to, jestli máme vůbec nějakou šanci. Děkuji

Dobrý den,

sama na hypotéku s příjmem 27 000 Kč, 4 dětmi a záznamy v registrech nedosáhnete, takže žádat o úvěr budete muset dohromady s přítelem. Jenže tomu nikdo nepůjčí dalších 4-5 let od skončení insolvence. O hypotéku tak budete moci požádat společně nejdříve za 5 let. Banka Vám půjčí max. 90% z hodnoty nemovitosti (s lepším úrokem jen 80%), takže 10-20% je třeba našetřit z vlastních zdrojů. Banky vyžadují pracovní smlouvu na dobu neurčitou a nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě.