Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #18895, Insolvence a záznam v rejstříku

Jak a kde požádat o smazání záznamu o dlužnosti? Rada pro zbavení se zbytečného škraloupu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak a kde můžu požádat o smazání záznamu o dlužnosti. Před 10ti lety jsem dostala exekuci od jedné společnosti a v roce 2015 jsem šla do insolvence. Před týdnem mi přišel dopis, že mám uhradit dluh. Obvolala jsem společnosti i soud a tam mi řekli, že nic nedlužím, ale mám tento záznam vedený v registrech a dělá mi to tam neplechu a zbytečný škraloup. Prosím o radu kam se obrátit. Děkuji moc.

Dobrý den,

jaké registry máte prosím na mysli? Např. záznam v ins. rejstříku o prodělané insolvenci bude veden ještě 5 let od data ukončení insolvence a není možné žádat o dřívější výmaz.