Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15390, Insolvence a podřízená pohledávka

Jak ovlivní předčasné splacení nepodřízené pohledávky doba trvání oddlužení?

Pokračování dotazu č. 15383: Dobry den, jeste mi vyplynul dalsi dotaz na zaklade Vami zodpovezeneho dotazu. Jestlize nepodřízená pohledávka je 511 917 Kč a byla by splacena drive nez za 3 roky, napriklad za 32 mesicu, bude se muset splatit cast podrizene pohledavky v dalsich mesicich, nez dobehnou 3 roky? Nebo insolvencni spravkyne zasle zpravu soudu, ze byla nepodrizena pohledavka 100% splacena a soud by prohlasil splneni oddluzeni a zastavil by rovnez splatky pro spravkyni drive nez za 3 roky? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

splatíte-li nepodřízené pohledávky dříve než za 3 roky, pokračuje se ve splácení podřízených pohledávek až do uplynutí celkové doby pro kratší oddlužení (3 roky).