Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #9570, Insolvence a přezkum pohledávek

Jak se bránit při insolvenci, když insolvencní správce uznává neoprávněné pohledávky?

Dobry den, dnes jsem mela prezkumne jednani a bylo to hrozne. Insolvencni spravce vsechny pohledavky ktere veritele prihlasili i presto ze je to lichva uznal. Priznal jim i velke castky, treba z jistiny 20 000 Kc celkem 40 000 Kc, atd.

Dobrý den,

úrok ve výši 100% jistiny je extrémně vysoký, nicméně nelze takové počínání věřitele označovat za lichvu. Insolvenční zákon příslušenství (úrok a penále) do výše 100% jistiny považuje za přiměřené (vyšší příslušenství se pak stává automaticky podřízenou pohledávkou).