Jak se zbavit záznamu o povoleném debetu na běžném účtu po splacení oddlužení?

10.1.2020 Banka

Dobrý den, v říjnu 2019 jsem splnil oddlužení 100% splacením přihlášených pohledávek a byl osvobozen od placení nepřihlášených pohledávek. V prosinci 2019 jsem si nechal zpracovat výpis z BRKI a NRKI. Nalezl jsem v něm stále existující a nesplacený záznam o povoleném debetu na běžném účtu - banka svou pohledávku nepřihlásila do insolvenčního řízení. Existuje nějaká možnost jak se tohoto záznamu zbavit? Bojím se, že mi v budoucnu bude dělat problém při žádosti o hypotéku.

Dobrý den,

od momentu úspěšně ukončené insolvence Vám ještě další 3-4 roky nikdo nepůjčí. Pak banky přihlížejí pouze k záznamům mladším 4-5 let.