Jak zařídit nový účet při osobním bankrotu a minimalizovat riziko blokace?

Dobrý den, mám úvěr u své banky, kde mi každý měsíc odcházejí splátky. Nezvládám splácet a budu vyhlašovat osobní bankrot. Nejsem ještě 3 měsíce po splatnosti tak čekám. Chci si zařídit účet v jiné bance, kam mi bude chodit mzda. Nemohou na to přijít? A strhává se to v té nové bance z účtu, nebo popřípadě hrozí blokace? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

platební neschopnost (kdy můžete žádat o insolvenci) nastává již ve chvíli, kdy máte závazky po splatnosti 30 dnů min. u dvou věřitelů (nemusíte čekat 90 dnů). Účet v jiné bance si zřídit můžete, ale ins. správce na nový účet samozřejmě přijde (Vy sama mu ho musíte nahlásit). V insolvenci se srážky ze mzdy strhávají přímo u zaměstnavatele (nikoliv až z účtu v bance).