Jak ukončit insolvenci a přestat platit srážky?

Dobrý den, měla mi skončit insolvence. První výplatní páska byla zaslána za období duben 2014, tedy za období duben 2019 je to 5 let. Teď mám výplatní pásku za období květen 2019 a stále se mi strhává srážka insolvence. Od soudu mi nepřišel žádný dopis o ukončení. Ale co jsem slyšela, že to má skončit automaticky. Na tel. číslo svého správce se nedovolám. Psala jsem tedy email a sekretářka mi ještě napíše, že to není jejich věc. A ma mzdová účetní v práci mi řekla, že ji nepřišlo nic o ukončené. Co mám tedy dělat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ukončení insolvence má v popisu práce váš insolvenční správce, kterého si za to platíte měsíčně částkou ve výši min. 1 000 Kč. Pokud správce nekoná či Vám dokonce vzkazuje "že to není jeho věc", obraťte se na soud, který následně vyzve ins. správce k podání vysvětlení. Je to právě Vámi placený insolvenční správce, který soudu potvrzuje splnění podmínek oddlužení a podává návrh na osvobození od zbylých dluhů.