Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6417, Insolvence pro starobního důchodce

Insolvence pro starobního důchodce, Exekuce a insolvence

Dobríý den, mám takový problém. Jsem v důchodu, sice už starobním ale před vznikem jsem měl invalidní 3. stupně. V současné době jsem požádal o osobní bankrot a bylo mně vyhověno. Řízení stále běží. Jak to udělat, abych dostal podle nového zákona od 1.7 2019 splátku 2 200 Kč po dobu 3 let? Je to možné? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

novela insolvenčního zákona se vztahuje pouze na žádosti o osobní bankrot podané od 1/7/2019. Chcete-li kratší tříletou variantu oddlužení, stáhněte nyní svou žádost zpět a znovu ji podejte nejdříve v létě. Výše splátky závisí na výši Vašeho příjmu, 2 200 Kč představuje pouze minimum. Např. z průměrného důchodu 14 000 Kč budete splácet měsíčně 5 047 Kč.