Insolvence a běžný účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, co všechno může insolvenční správce vůči našemu účtu u banky? Pouze ho jen zablokovat, aby mu šly veškeré příchozí platby, nebo může nahlížet přímo do účtu na všechny operace, které jím prošly? Tedy že vlastně vidí veškeré nákupy třeba za potraviny?

Dobrý den,

ins. správce obvykle běžný účet neblokuje (to dělá exekutor) a v případě potřeby pouze kontroluje příchozí a odchozí platby. Tedy ano, pokud bude ins. správce nahlížet na účet, zjistí, kde nakupujete potraviny.