Insolvence schválena, ale kolik dlužíte? A může insolv. správce zabavit vaše věci?

Dobry den preji, pritel pozadal pred 6ti mesici o oddluzeni. Insolvence mu byla schvalena. Chodi radne do zamestnani. Oficialne nic nevlastni (zije u me, nema zde trvaly pobyt a ma zde pouze veci osobni potreby - obleceni). Dosud vsak nezna vysi sveho dluhu vuci veritelum, kteri se prihlasili. Z vyplaty cca 22 000 Kc mu chodilo cim dal mene na ucet a tento mesic pouze 8 500 Kc. Je mozne, aby si insolv. spravce ponechal tolik, ze mu zbylo na zivobyti jen 8 500 Kc? Dalsi dotaz smeruje k tomu, ze ma ins. spravce prijet toto zari, aby se podival, jak pritel zije. Vlastnim maly nedostaveny domek s beznym vybavenim. Je duvod obavat se zabaveni napr. TV a pod.? Dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pokud Vás ještě nenavštívil ins. správce a přítel ani nezná výši přihlášených pohledávek (které možná doposud nebyly přezkoumány), insolvence pravděpodobně ještě schválena nebyla a nezačalo řádné splácení. Ze mzdy se tak provádějí exekuční nikoliv. ins. srážky. Každopádně z čistého příjmu 22 000 Kč zůstává dlužníkovi v insolvenci bez vyživovaných osob (manželka, děti) jen 9 418 Kč.

Při návštěvě ins. správce bude případně nutné prokázat, že vybavení domácnosti patří Vám a nikoliv dlužníkovi. Běžné neluxusní vybavení velmi pravděpodobně nikoho zajímat nebude.