Jak získat hypotéku po skončení insolvence a úrazu? Průvodce koupi nového srubu k trvalému bydlení

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mám prosbu, jsem cca 1,5 roku po skončení insolvence, do které jsem se dostal ne vlastní vinou. Měl jsem půjčky a stal se mi úraz, který mě dostal na pár let mimo práci. Ale to hlavní je, že bych chtěl získat hypotéku na koupi nového srubu k trvalému bydlení. Jsem ženatý, zaměstnán na dobu neurčitou, moje manželka to samé, měsíční příjem máme přes 30 tisíc, ale nevím si rady, kde a jak získat hypotéku. Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

takto brzy po ukončení insolvence Vám bohužel nikdo hypotéku ani půjčku neposkytne. Je třeba vyčkat minimálně 3-5 let od momentu úspěšného ukončení insolvence a teprve potom žádat o úvěr (spodní hranice 3 roky platí pro velmi bonitní klienty s příjmy nad 50 000 Kč nebo pro nižší LTV do 60-70%). Banka Vám následně bude moci půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy bude třeba mít našetřeno min. 10% z kupní ceny nebo ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí. Doporučuji prostudovat podmínky hypotéky.