Jak oddlužit se bez zaměstnání? Možnosti placení insolvence jinou osobou z rodiny.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, vyřizuji si insolvenci a bylo mi řečeno, že bez zaměstnáni mi soud neuzná oddlužení. Jsem na ÚP s podporou v nezaměstnanosti. Můj dotaz zní, jestli může jiná osoba z rodiny ze začátku za mně platit insolvenci než si seženu práci. A jestli by to soud to schválil. Třeba darovací smlouvou. Děkuji.

Dobrý den,

ano, nedostatečný příjem je možné nahradit darovací smlouvou. Pro úspěšné oddlužení musíte být schopna po dobu 5 let splácet min. 2 200 Kč měsíčně a "projevit snahu".