Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10109, Insolvence a pokles příjmu v krizi koronaviru

Insolvence a pokles příjmu v krizi koronaviru, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 10104: Dekuji za info. Takze cca 14 400 Kc cista mzda ze 60% z 30 000 Kc hruba. To znamena, mne dojde jak jste psal 10 000 Kc a zbydou jen 4 400 Kc na alimetny a insolvence. Takze prvni jsou alimenty co se strhavaji a bude mi chybet 3 000 Kc abych mel castku povinnou na alimetny 7 000 Kc. A na insolvenci vubec nic. To je docela blbe. Takze musim doplatit z meho minima co me dojde abych uspokojil veritele a hlavne deti? Chybí mi do konce insolvence 18 splátek. Takze asi problem. Aktualni plneni mam 25%.

Dobrý den,

zatímco splátky v insolvenci nebývají fixní a klesají s poklesem příjmu (tak aby Vám vždy zůstalo nezabavitelné minimum), alimenty jsou bohužel neměnné a o jejich případné snížení z důvodu výrazného poklesu příjmu je třeba požádat soud. Zbytek do chybějících 30% můžete doplatit ze svého nebo požádat soud, aby bral ohled na krizi koronaviru.