Daňová sleva na dítě a insolvence: Je nutné doložit zaměstnavateli potvrzení o studiu?

Dobrý den, na daňovou slevu na dítě a aby zaměstnavatel počítal dceru v insolvenci jako vyživovanou osobu, je potřeba doložit zaměstnavateli potvrzení o studiu? Dcera (15 let) nastupovala na střední a ve výplatě za září mi nebyla uznána úleva na dani na dítě ani nebyla dcera započítána jako vyživované osoba. Předtím bylo vše v pořádku. Děkuji

Dobrý den,

až do 18 let byste žádné potvrzení o studiu dokládat neměl, neboť i bez studia máte vůči dceři minimálně do dosažení její plnoletosti vyživovací povinnost.