Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7017, Zvýší se mi v insolvenci příjem od června?

Zvýší se mi v insolvenci příjem od června?, Exekuce a insolvence

M

Dobrý den, jsem s manželem v insolvenci ,čistý příjem mám 30 000 Kč a dvě děti. Dosud byla moje nezabavitelná částka 14 466 Kč. Platí zvýšení částky od 1.6.2019 i pro mě? Děkuji za odpověď

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

ano, nezabavitelné minimum se Vám zvýší se současných 14 466 Kč na 17 502 Kč.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

8 nejčastější chyb, které lidé dělají při výběru a sjednání hypotéky

8 nejčastější chyb, které lidé dělají při výběru a sjednání hypotéky

14.10.2019, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Můžou vás stát tisíce korun ročně. Anebo dokonce dostat do existenčních problémů vás i vaši rodinu. I takové následky přinášejí chyby, které uděláte při sjednávání hypotéky. Podívejte se, jak se jim vyhnout.

7 základních pravidel jak (a kdy) vybrat ten nejlepší účet pro děti

7 základních pravidel jak (a kdy) vybrat ten nejlepší účet pro děti

11.10.2019, Běžný účet, Autor: Petr Jermář

Snad každý rodič chce, aby jeho děti poznaly hodnotu peněz a naučily se s nimi hospodařit. Výborným pomocníkem k tomu je vlastní účet. Vědí to i banky, a proto stále častěji nabízejí speciální účty pro děti. Podívejte se, podle čeho vybrat ten nejlepší dětský účet a kdy je správný čas ho zřídit.

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

Skoro polovina žadatelů o hypotéku jsou singles. A zřejmě jich bude přibývat

9.10.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Je mu přes 35 let a bydlí sám. Tak může už brzy vypadat typický zájemce o hypotéku. Přibývá totiž žadatelů o hypoteční úvěry, kteří patří mezi takzvané singles. Tedy lidi žijící v samostatné domácnosti. Podle některých dat tvoří už nyní skoro polovinu žadatelů.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

ZK

#7723, Výměna neplatných bankovek a mincí, Banka, 14.10.2019

Přeji hezký den, minulý týden jsem byl ve Švédsku a zjistil jsem, že bankovky a mince které jsem měl z minulých cest jsou už neplatné. Dají se někde vyměnit za platné, případně české? Děkuji

Dobrý den, neplatné bankovky a mince mění po určitou dobu od ukončení platnosti komerční banky v zemi emitenta (švédské banky) a později už jen emitent (švédská centrální banka). 

BZ

#7722, Jak zrušit účet ze zahraničí?, Běžný účet, 13.10.2019

Mam ucet v KB, kam mi chodi duchod. V soucasne dobe ziji v USA a zadam o zasilani duchodu sem. Rada bych zrusila ucet u banky, ale sdelili mi, ze musim osobne. Jsem vysokeho veku a let do CR a zpet (17 tisic km) je pro mne prilis narocny. Nemam pujcku, ani kartu, nic, pouze duchod. Je nejaka jina moznost zruseni uctu napr. korespondencne s overenim podpisu? Na Netu jsem se docetla o Deaktivaci uctu a rada bych vedela, zda mi z toho vyplyvaji nejake mesicni platby za vedeni uctu jako doted. I kdyz ctu na strance KB, ze se za internetove bankovnictvi neplati, banka mi stale kazdy mesic strhava 49 kc za vedeni uctu. Dekuji

Dobrý den, podmínky zřízení a zrušení účtu si každá banka stanovuje individuálně, žádný zákon bankám nepřikazuje tak činit povinně elektronicky. Pokud KB trvá na osobní návštěvě, jiná možnost bohužel není. Můžete zkusit ještě jednou s KB promluvit, detailně jim popsat svou situaci a domluvit se na nějakém korespondenčním řešení s ověřeným podpisem, který by byl pro obě strany přijatelný.  Ohledně poplatků za internetbanking - pravděpodobně máte sjednán starší typ účtu, u kterého se za toto platilo. Stačí požádat o změnu na aktuální MůjÚčet, který je bez poplatku.

T

#7721, Náklady na insolvenci, Exekuce a insolvence, 13.10.2019

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně možných "nákladů" spojených s insolvenci. Sepsání návrhu právníkem (společné oddlužení manželů 7 300 Kč), přezkum pohledávek (počítáme asi 20-20x300=6 000 Kč), insolvenčnío správce máme přiděleného teď od října - nežli bude první srážka po schválení insolvence tak např. ještě 4 mesice - tedy 4 x 1600= 6 400 Kč). Dohromady je to cca 20 000 Kč. Právník nám sdělil, že ins. správce může chtít po nás peníze za sepsání navrhu pro právníka ihned a jednorázově. Je tomu opravdu tak nebo bude za sepsání navrhu částka právníkem přihlášena do insolvence? A jak je to s částkami za přezkum pohledávek a odměna insolvenčnímu správci za dobu nežli proběhne první splátka oddlužení? Jsou to totiž částky, které bychom se ženou nebyli schopni sehnat - exekuce na plat, manželka na mateřské, manželka má soudem stanovené výživné na dalsi své 2 dětí, které jsou v péči její matky. Toto řádné výživné se po schválení insolvence bude platit ze srážek (bude ho platit ins. správce) nebo ho budeme dále platit z toho co nám zbyde že srážek po insolvenci? Děkuji

Dobrý den, poplatek za sepsání návrhu na oddlužení (7 260 Kč) se ze zákona přihlašuje jako pohledávka do insolvence, nikdo ho po Vás nemůže chtít platit předem. Naopak poplatky insolvečnímu správci před započetím řádného splácení hradíte Vy (nepřihlašuje se do insolvence). Výživné platíte v insolvenci z nezabavitelného minima (toho co Vám zbude), neplatí to za vás ins. správce (ten řeší pouze vaše dluhy, ne vyživovací povinnosti).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR