Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11827, Penzijní spoření a insolvence

Co se stane s odbytným z penzijního připojištění po schválení insolvence?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
18.11.2020 Spoření

Dobrý den, byla mi schválena insolvence a těsně před schválením jsem zažádala o odbytné z penzijního připojištění. Tato suma bude po dvou měsících vyplacena přímo insolvenčnímu správci nebo na můj účet a já mu to pak pošlu jako mimořádný příjem? Děkuji

Dobrý den,

uložené peníze na penzijním spoření jsou insolvencí/exekucí postižitelné jen za určitých okolností. Pokud byste penzijní spoření neukončila a nepožádala o odbytné, insolvenční správce by Vám na tyto peníze třeba nesáhl. Takto mu budete muset odevzdat celé odbytné coby mimořádný příjem. Formu výplaty doporučuji konzultovat s vaším ins. správcem.