Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22799, Založení živnosti v insolvenci

Založení živnosti v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, nějaké zakázky mám domluvené ohledně tvorby webových stránek a příjem by měl být pravidelný každý měsíc. S tím že budu odvádět měsíčně sociální a zdravotní počítám. Jenom si nejsem jistý. Podle informaci online bych měl o živnosti nejdříve informovat správce, a až pak ji případně zařídit, protože je pak jiný system splátkového kalendáře a musí si to nějak upravit? Předpokládám, že když jsem na úřadu práce, tak budu automaticky vyřazen? Nebo mám povinnost toto hlásit? Vzhledem k mému zdravotnímu stavu kdy nikam nemohu bych vše zařídil online. Ještě vše zvažují, chci splácet insolvenci, jenže tento měsíc byla poslední splátka od úřadu práce. Takže v příštím měsíci už vlastně nic. Správce říkal, ze je možnost ji soudem nechat pozastavit na půl roku, protože jsem splácel celkem vysoké částky, mam to tam na dobré cestě a prý by mi určitě vyhověl. Další co mi říkal, že je možnost posílat minimálním částku, ale to nejde prý dlouhodobě a nestačí to. Byl jsem u lékaře a podle něj ještě minimálně 3-4 měsíce nebudu schopen práce, proto se chci snažit alespoň nějak zajistit příjem abych mohl splácet insolvenci.

Dobrý den,

jste velmi dobře informován, vše je přesně jak píšete.

  • živnost je třeba komunikovat ins. správci a domluvit výši splátek (jiných mechanismus než u srážek ze mzdy)
  • založením živnosti se vyřadíte z evidence ÚP
  • insolvenci je možné nechat pozastavit až na 12 měsíců ze závažných důvodů (např. nemoc)