Insolvence a zaměstnání: Jak se insolvence odráží na hledání práce?

Dobrý den, prosím o zodpovězení mého dotazu. Mám rok a půl insolvenci. Před rokem jsem změnila místo díky lepším platovým podmínkám a to asi byla chyba. Dělám učitelku ve školičce a min. týden mi paní ředitelka řekla, že mi neprodlouží smlouvu na další rok. Mám ji do 31. srpna. Ptala jsem se, jestli dělám něco špatně. Řekla že ne, ale ať se nezlobím, ale že ve svém týmu nechce nikoho s insolvencí, že musí posílat správci výplatní pásky a počítat to a že to zatěžuje paní účetní. No ihned jsem si našla nové místo, vracím se zpět do původního zaměstnání, kde paní účetní už mi půlrok insolvenci počítala a nebyl problém, nikomu to nevadilo. I vedení mi říkalo, že proč by to mělo vadit, že je fajn, že nemám exekuci a dluhy řeším. Prosím můj dotaz zní - ono je to vážně někde ostuda být v úpadku a třeba vás ani nevezmou nebo pak vyrazí? Já si myslela, že kdybych dělala třeba v bance nebo v pojišťovnictví, tak určitě, ale i jinde? Fakt je to ostuda a zaměstnavatel tyhle lidi nechce? Prosím o vaše zkušenosti. Přece jen radíte lidem x let, děkuji moc.

Dobrý den,

přestože administrativa spojená se zaměstnáváním dlužníků v insolvenci stojí jisté úsilí (pro zaměstnavatele dodatečný náklad), v době nulové nezaměstnanosti a nedostatku pracovníků nepředstavuje insolvence zásadní problém (zaměstnavatelé jsou spíše rádi, že vůbec někoho seženou). Jak píšete, pro jisté profese může být insolvence překážkou (bankovnictví, pojišťovnictví, atd.), ale zrovna v případě školství (pokud byste např. nevyučovala ekonomické předměty na obchodní akademii) bych zde žádný problém neviděl. Těžko soudit, zdali byl toto skutečný důvod pro neprodloužení smlouvy. Překvapivě nemálo vedoucích pracovníků má problém s komunikací zpětné vazby svým podřízeným.