Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7412, Americká hypotéka na konsolidaci půjček

Americká hypotéka na konsolidaci půjček, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych americkou hypotéku použít na konsolidaci svých vysokých půjček. Bydlím v RD ve své bytové jednotce, rodiče bydlí ve své. Na dům je vázáno věcné břemeno na jejich dožití. Měl bych u někoho s tím šanci na úspěch? Ještě se chci zeptat na osobní bankrot. Když vlastním dům vázaný věcným břemenem, byl by při osobním bankrotu nějak tento dům ohrožen? Dlužím 900 000 Kč a dokázal bych za 5 let při splátce 15 000 Kč měsíčně tento dluh uhradit.

Dobrý den,

věcné břemeno práva dožití má podstatný vliv na zástavní hodnotu nemovitosti a banky bohužel takovéto nemovitosti do zástavy neakceptují. U pozemků se tolerují pouze věcná břemena práva průchodu (v rozumné míře) a práva údržby (u plynoměrných/elektroměrných sloupků).

V osobním bankrotu byste o nemovitost pravděpodobně přišel (byla by Vám zpeněžena dražbou).