Insolvence a srážky na výplatní pásce: Proč mi bylo strženo více, než by mělo?

Dobrý den, jsem zaměstnán na DPP. S manželkou máme společnou insolvenci a jedno společně dítě, které s námi žije. Na výplatní pásce mi bylo z 8882 Kč strženo 672 Kč. Při nástupu jsem insolvenci dokládal na předchozím započtovém listu a informoval nadřízeného o tom, že mám manželku a dítě. Jako životní minimum pro srážky je na pásce uvedena částka 7 873 Kč. Nemělo mi být strženo nic. Dítě a manželka a nezabavitelná částka nejsou vůbec zohledněny. Účetní mi řekla, že se s tím nedá nic dělat. Má účetní povinnost chybu napravit? Já přece všechny podklady dodal správně.

Dobrý den,

pokud došlo k chybě, je třeba ji napravit. Podklady ke správnému zaúčtování mezd je třeba dodat mzdové účtárně (nikoliv nadřízenému).