Můžu si za insolvenčního řízení založit živnost? Jaké jsou podmínky a co musím doložit?

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je možné v průběhu insolvenčního řízení požádat o živnostenský list a podnikat, resp. se pokusit činností vydělat něco navíc, abych mohl více splácet a dříve dluh splatil. Zatím nedokáži odhadnout jestli vůbec činnost bude výdělečná, ale rád bych se o to při zaměstnání pokusil. Jsou zde nějaké speciální podmínky? Případně co vše musím doložit, musím se nějak domluvit s mým správcem? A pokud bych jej zřídil, platí nějaké jiné částky pro odvod a je třeba zaměstnavateli toto hlásit? jednalo by se o jiný obor než v tom kde pracuji.

Dobrý den,

podnikat v insolvenci můžete, ale budete to mít velmi komplikované (nikdo Vám nedá zálohu, materiál budete nakupovat jen za hotové, atd.). O zahájení podnikání je třeba informovat ins. správce a domluvit se s ním na výši srážek z podnikání (stanovuje se fixně dle očekávaných obratů).