Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #12443, Insolvence na mateřské a rodičovské

Insolvence na mateřské a rodičovské, Exekuce a insolvence

Dobrý den, insolvenci hradím od října 2019. Řádně splácím. Jsem těhotná a mám dotaz. Chtěla jsem se zeptat, jaká je minimální výše mateřské a rodičáku, aby se z toho dalo v pořádku strhávat, aniž by mi insolvence byla zrušena pro nedostatek financí. Rozhodla jsem se dítě si nechat. Nedávali mi moc šancí k otěhotnění a pokud bych podstoupila potrat, nemusí se příště zadařit už vůbec. Děkuji předem za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

na potrat z důvodu insolvence určitě nechoďte, lidský život má vyšší hodnotu než pár tisíc. V insolvenci je nutné splácet min. 2 200 Kč měsíčně, na což Vám s jednou vyživovanou osobou stačí příjem 13 900 Kč.