Jak se bude rozpočítávat odstupné v insolvenci a jak ovlivní moji splátkovou povinnost?

Dobrý den, v insolvenci mám nastavený splátkový kalendář s maximální měsíční splátkou 14 000 Kč. Tento měsíc jsem obdržel mimořádnou odměnu ve výši dvou průměrných výdělků, která mi zůstala a účetní mi poslala na účet také odstupné ve výši 3 průměrných výdělků, jelikož mi nemohla strhnout více než měsíční strop. Správně by se mi mělo rozpočítat odstupné na 3 třetiny v následujících měsících a přičíst k reálnému příjmu, je to tak? Tzn. že tím pádem tam mám pořád ten splátkový strop a může se mi strhnout vždy jen 14 000 Kč? Kdyby to byla klasická situace, tak je mi jasné, že mi všechno strhnou a pak maximálně budou ty 3 měsíce udržovat životní minimum. Ale od soudu mám nastaveno tu maximální měsíční splátkou (zálohu), tak nevím? Splátkový kalendář přes rok řádně platím. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

příliš nerozumím pojmu maximální měsíční splátky, neboť insolvenčně i exekučně lze srážet zcela neomezené částky. Pravidla hry pouze stanovují nezabavitelné minimum - tedy kolik Vám každý měsíc musí zůstat a kolik Vám nesmí strhnout. Ale strop stanoven není.