Insolvence a dávky v hmotné nouzi: Co dělat, když vám vezmou peníze kvůli insolvenci?

Dobrý den, jsem v insolvenci, pobírám dávky v hmotné nouzi a mám darovací smlouvu. Po dvou letech placení mi na sociálním odboru řekli, že kvůli tomu že jsem v insolvenci mi vezmou peníze z dávek. A teď mi nezůstalo ani životní minimum, vzali mi to že živobytí i z doplatku na bydlení. Nevyjde mi to teď ani na nájem. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Dobrý den,

pro nároky na dávky se posuzuje vaše čistá mzda před provedením ins. srážek. Výše srážek se počítá z vašeho čistého příjmu a počtu vyživovaných osob (nižší příjem = nižší srážky). Pokud z nezabavitelného minima nevyjdete, je třeba snížit své náklady na živobytí (levnější nájem, ubytovna).