Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #8196, Dosáhnu na kratší oddlužení?

Kolik mi zbude po insolvenci a jak dlouho budu splácet? Zvažuji kratší variantu.

Dobrý den, zvažuji žádost o insolvenci, jsem matka samoživitelka, dluh mám 300 000 Kč a měsíční čistý příjem mám 16 000 Kč. Můj dotaz je, kolik mi vlastně zbude na měsíc a jak dlouho budu splácet? Slyšela jsem, že jsou dvě varianty, já bych radši tu kratší variantu. Myslíte, že bych na tu kratší variantu mohla mít nárok? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním úspěšného dne.

Dobrý den,

výše nezabavitelného minima závisí na počtu vyživovaných osob. S příjmem 16 000 Kč a jedním dítětem Vám bude zůstávat 10 691 Kč (se 2 dětmi pak 11 762 Kč). Zbytek půjde na splátky v insolvenci, z čehož 1 100 Kč bude odměna insolvenčního správce (na splátky dluhů tak půjde 3-4 000 Kč). V nejlepším případě tak za 3 roky splatíte 144 000 Kč a podmínkou pro rychlejší oddlužení je splatit během 3 let min. 60% dluhů (180 000 Kč).