Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #15531, Zvýšily se mi příjmy v insolvenci

Zvýšily se mi příjmy v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám soudem schválenou fixní částku při splácení insolvence. Již tři roky bezproblémově splácím. Po Covidu jsem se rozhodla při zaměstnání podnikat, abych pomohla nejen sobě, protože ty příjmy byly opravdu nízké, ale i své rodině, která žije v zahraničí. Insolvenční správkyně mi řekla, že tím, že podnikám, došlo ke změně stavu (nehledě na původní rozhodnutí soudu o fixních platbách). Může mi soud nebo insolvenční správkyně vzít ty těžce vydělané peníze? Může mi soud zrušit původní rozhodnutí jen proto, že mám teď přechodně nějakou kačku navíc? Může insolvenční správkyně navrhnout soudu, abych splácela víc? Jaká je úloha insolvenční správkyně? Ta moje nedokáže rozlišit mezi fixní a variabilní splátkou. Jak se bránit, co dělat? Děkuji.

Dobrý den,

v případě takto podstatné změny (začátek podnikání, podstatná změna majetkových poměrů, atd.) může ins. soud na návrh ins. správce změnit výši fixní splátky. Nelíbí-li se Vám přístup vaší ins. správkyně, můžete podat podnět soudu.