Jak probíhá rozdělování financí mezi věřitele při insolvenčním řízení a co se stane, když se opozdíte s poplatkem za insolvenčního správce?

Dobrý den, zajímalo by mě rozdělování insolvenčního správce. Podle jakých hodnot a tabulek rozděluje finance, když mám například více věřitelů. Podle jakého výpočtu se to počítá. Dále bych se chtěl zeptat, co když se opozdím s poplatkem za insolvenčního správce. Nemůžou mi pak zrušit oddlužení? Zatím jsem v dvouměsíční fázi pro přihlášení věřitelů.

Dobrý den,

ins. správce rozděluje výtěžek z insolvence (splátkový kalendář, zpeněžení majetku) poměrně mezi všechny věřitele. Nebudete-li plnit podmínky insolvence (splácet měsíčně řádně a včas min. 2 200 Kč), může Vám být oddlužení ukončeno.