Insolvence a změna rodičovské dovolené - Jak postupovat při výpočtu splátek insolvence a změně RD?

Dobrý den, prosím o radu. V srpnu 2021 mi byla schválena insolvence. Jsem OSVČ a v květnu 2021 jsem porodila, rodičovská činila 15 000 Kč (2 dospělí a 3 děti), takže darovací smlouva 2 400 Kč a 1 600 Kč minimální úhrada. V únoru 2022 jsem musela doložit výdělek z vedlejší činnosti od srpna 21 do ledna 22 bez daňového přiznání, pouze přímy a výdaje. A z toho mi vypočetli další splátku k těm ostatním 2 900 Kč. Mezitím jsem si v červnu 22 snížila RD na 8 000 Kč, ale správce nereagoval, pouze to založil do spisu. Teď chtěli doložit daňové přiznání za cely rok 21 a z toho mi vypočetli dluh přes 23 000 Kč. Jak je možné, že počítali celý rok 21, když mi splátky insolvence začínaly od září 21 a ještě se zvedalo životní minimum a RD mám již jen 8 000 Kč. Takže na další navýšení splátky již nemám. Co mám dělat? Děkuji

Dobrý den,

se čtyřmi vyživovanými osobami (3 děti, manžel) nelze nic srážet z rodičovské 15 000 Kč ani 8 000 Kč (proto darovací smlouva na ins. minimum, proto změna rodičovské neovlivnila výši srážek). Výše srážek u podnikatelů se počítá z minulých resp. očekávaných obratů. Doporučuji vše konzultovat s ins. správcem a v případě neshody na výši srážek může být lepší podnikání ukončit.