Insolvence a správce: Co můžete očekávat a jaké jsou vaše povinnosti?

Dobry den, podala jsem zadost o insolvenci, byl mi stanoveny spravce a ten mi psal, ze mam dolozit 3 vypisy z uctu, 3 vyplatnice atd. Je to v poradku? Jeste nebyl ani prezkum pohledavek. Spravce mi byl stanoveny zacatkem dubna a ptala jsem se zname co ma insolvenci a ta mi rikala, ze jeji spravce po ni nic takoveho nechtel. Nemuze pak po mne chtit abych odevzdala vyplatu, ktera mi ted zustava diky tomu, ze nemam hradit uvery? Exekuce nemam. Momentalne mi mesicne zustava 36 000 Kc. Uhradim najem, pausal, elektrinu a zustane mi 20 000 Kc, ktere si prave setrim az mi zacnou strhavat pripadne schvalenou insolvenci. Ale mam strach, aby mi po schvaleni insolvencni spravce nerekl, ze penize ktere mi zustavaly pred insolvenci musim odevzdat. Podotykam, jedna se pouze o plat, ktery mi zustava.

Dobrý den,

insolvenční správce je vaším osobním krizovým manažerem a průvodcem insolvencí, tedy s ním bude nutné sdílet veškeré citlivé informace včetně výpisů z účtu a výplatnic. Do momentu zahájení splácení hradíte pouze odměnu insolvenčního správce a odměnu za přezkum pohledávek. Insolvenci lze řešit splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetku. Zabavení peněz na účtu ve prospěch insolvence tak nelze vyloučit.