Jak funguje insolvence a co se stane, pokud se věřitelé přihlásí pozdě?

Dobrý den, podal jsem žádost o insolvenci. Není mi ale jasné, jak přesně to funguje, i když jsem hledal. Respektive jen nějaké části. Hlavní je, že to potřebují co nejdříve zahájit. Dodal jsem všechny dokumenty Mám cca 17 věřitelů, z čehož asi 10 je v pořádku uhrazeno - nebankovní, takže jsem tento měsíc platil zbytečně dost za prodloužení splatnosti. Zbývající jsou po splatnosti, maximálně 10 dní. Jde mi o to, že po vyhlášení insolvence se mají věřitele přihlásit myslím do měsíce, jinak zanikne nárok. Jenže řekněme, že insolvenci schválí koncem měsíce. A splatnosti dalších půjček jsou až příští měsíc. Takže věřitele o tom nemají ponětí a pak když se koncem příštího měsíce ozvou, jak to je? Běží tedy ta lhůta už teď a až se ozvou, bude to měsíc a nemají nárok? Protože pochybuji, že kontrolují rejstřík když mám zaplaceno. Nejde mi o to to obejít, ale zjistit jak se bude vše odehrávat ještě v případech, kdy půjčky nemám po splatnosti a insolvence už poběží.

Dobrý den,

povinností věřitele je neustále kontrolovat stav svých pohledávek a klientů. Procesy jsou dnes automatizované, věřitelé kontrolují své klienty v ins. rejstříku online. Věřitelé se tak o všem dozví.