Jaké jsou možnosti splátek při dluhu 1,3 mil. Kč při příjmu 22 000 Kč a 4 150 Kč důchodu? Co se stane s našimi splátkami a správcem při insolvenci? Jaké jsou náklady a povinnosti při insolvenci a platbě správce?

Dobrý den, jsme 5 členná rodina (3 děti), dluh máme společně cca 1,3 mil. Kč. Kolik mám bude zastávat peněz, pokud příjem z manželovy výplaty je cca 22 000 Kč a 4 150 Kč důchod 1. stupně? Já mám příjem z ÚP, což je příspěvek na bydlení, který se nepočítá. Dále se chci zeptat zda je pravda, že pokud půjdeme do insolvence, platím dále stejnou sumu kterou nám již strhávají z platu než proběhne soud? Také že současně budeme i platit zvlášť správce? (1 700 Kč)? Děkuji

Dobrý den,

s příjmem 26 125 Kč a 4 vyživovanými osobami bude manželovi zbývat 17 948 Kč. Od momentu vstupu do insolvence je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekuční srážky budou deponovány u zaměstnavatele až do momentu započetí splácení oddlužení (pak budou peníze předány ins. správci na umoření vašich dluhů). V případě neschválení insolvence budou peníze odeslány exekutorovi. Od momentu přidělení správce mu taktéž ze svého budete hradit odměnu (min. 1 089 Kč měsíčně) až do momentu započetí splácení, kdy se odměna začně strhávat ze splátek