Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10222, Společné oddlužení pro manžele

Oddlužení a mimořádná faktura od EON: Co to znamená pro vaši energii?

Dobrý den, 12.5. 2020 nám schválili oddlužení manželů, prý je to výhodnější. Chci ze zeptat, od EON mi přišla mimořádná faktura na dva měsíce nedoplatek 603 Kč, přitom roční vyúčtování přišlo v březnu a dobírala jsem 3 500 Kč. Když jsem tam volala, paní mi řekla, že je to na základě insolvenčního řízení a ostatní mi řekne správce. Ten se s námi ještě nespojil. Chci se zeptat, co to znamená? Odpojí nám energie? Mám to platit nebo co mám dělat? Zatím to společné oddlužení mi dělá samé problémy, já nikdy nikde nedlužila, bylo nám to doporučeno a zatím jsem ze všeho nešťastná. Děkuji

Dobrý den,

společné oddlužení pro manžele není otázkou volby ale nutností. Za dluhy ručíte v manželství společně a nerozlučně. Pokud by do insolvence vstoupil jen jeden z manželů, druhý z manželů by byl obratem postihnut exekutorem (proto manželé vstupují do insolvence vždy společně). Budete-li své závazky vůči dodavatelům energií hradit řádně a včas, odpojení energií určitě nehrozí. Proč po Vás chce EON doplatit 603 Kč Vám nepovím, to nemohu vědět.