Můžeme prodat děděný byt, i když je bratr v insolvenci?

Dobrý den, s bratrem, který je již druhým rokem v insolvenci, budeme dědit byt po otci. Ani jeden si byt nechceme nechat, chceme ho prodat a peníze si rozdělit. Předpokládám, že bratrova část padne na insolvenci. Můžeme takto "získaný" byt prodat nebo tam bude nějaký "háček", když je bratr v insolvenci? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

záleží na přístupu ins. správce resp. rozhodnutí ins. soudu, zdali bude vyžadováno zpeněžení majetku (prodej bytu) či nikoliv. Pokud by prodej bytu nebyl vyžadován, doporučuji ho neprodávat, neboť příjem z prodeje bytu by šel na úmor dluhů v insolvenci.