Příjem v insolvenci, Exekuce a insolvence

Dobrý den, dotaz k dalším příjmům. Usnesení o schválení oddlužení zveřejněno v IR 5.11. 2019, 6.11. 2019 mi přišel vedlejší příjem z brigády. V usnesení je napsáno - další příjmy vyplácet insolvencnim správci. Tedy tento příjem zaslat správci a nebo je to brano tak, že příjem je za předešlý měsíc (tedy říjen), kdy ještě nebylo usnesení o schválení oddlužení a tento příjem si ještě celý mohu ponechat? A ještě k mému hlavnímu příjmu. Jestliže tedy usnesení vyšlo 6.11. 2019, tak teď v listopadu ještě dostanu výplatu bez srážek a srážky budou až v prosinci? Děkuji

Dobrý den,

v insolvenci se nebere "časové rozlišení v potaz". Příjem obdržený po schválení insolvence za období před schválením insolvence je předmětem insolvence a je třeba s ním naložit dle usnesení. To se týká např. i daňových přeplatků, které obdržíte třeba až v březnu-dubnu 2020 za rok 2019. S hlavním příjmem bude záležet na mzdové účtárně, zdali srážky stihnou zaúčtovat (nebo Vám pošlou vše a Vy část peněz přepošlete správci).