Jak získat kratší insolvenci při dluhové situaci po rozvodu?

Dobrý den, po rozvodu mi zbyly pouze dluhy. Bývalý manžel neplatí nic a já děti a vše co se našlo. Jsem cca 12 let v invalidním důchodu, ale peníze nepobírám. Mám nárok na kratší insolvenci, nebo když byla určena na pět let je to definitivní? Pokud by to bylo možné, existuje k tomu nějaké pravidlo nebo žádost? Předem děkuji

Dobrý den,

kratší oddlužení na 3 roky se týká pouze ins. řízení zahájených po 6/2019 (pokud jste žádost o osobní bankrot podala před tímto datem, na kratší oddlužení nedosáhnete). O kratší oddlužení mohou jednou za život požádat invalidé ve druhém a třetím stupni.