Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16875, Darovala jsem dům dceři a vyhlásila osobní bankrot

Darovala jsem dům dceři a vyhlásila osobní bankrot, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenci. Před rokem jsem darovala dceři dům. Insolvenční správce nejdříve podal návrh na zrušení oddlužení pro nepoctivý záměr, ale soud po mém vysvětlení jeho návrh zamítl. Teď podal žalobu na dceru na zneplatnění darovací mluvy. Co se bude dít, když soud rozhodne, že darovací smlouva je neplatná? V žalobě ocenili dům na 600 000 Kč, ale dům má hodnotu 2 000 000 Kč.

Dobrý den,

opravdu není možné nejprve majetek přepsat na rodinu a následně vyhlásit osobní bankrot. Tímto jste účelově odklonila majetek před věřiteli. Soud velmi pravděpodobně darovací smlouvu zneplatní a ins. správce následně nemovitost zpeněží a peníze použije na umoření vašich dluhů.