Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #23075, Nemocenská a daňový přeplatek

Nemocenská a daňový přeplatek, Daně

1.3.2024 Daně

Dobrý den, měla bych dotaz. Tento měsíc by mi měly přijít zpět daně za děti a za nemocenskou, kterou jsem měl celý minulý rok. Má otázka zní. Jelikož jsem se přihlásil do insolvence minulý rok v březnu, ale insolvence mi byla schválena až v srpnu - i tak všechnu vratku na daních budu muset odevzdat správci? Také mě zajímá - bude mi teď v březnu vrácena zpět nemocenská, jelikož jsem si před pár měsíci žádala o prodloužení podpůrčí doby, ale nestihlo se to vše vyřídit. I tohle spadá do "mimořádných" příjmů, i když to je jen jednorázové? Děkuji, s přáním hezkého dne.

Dobrý den,

pokud jste byla celý rok 2023 na nemocenské, nebyly Vám strhávány žádné zálohy na daň z příjmu (nemocenská není zdanitelným příjmem) a tudíž nebude co vracet. Daňový přeplatek by jinak byl mimořádným příjmem (resp. všechny jeho části mimo bonusu na děti), který by byl použit na umoření vašich dluhů. Více info v našem článku Jak vyplnit daňové přiznání