Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22466, Nelíbí se mi podmínky insolvence

Nelíbí se mi podmínky insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, byla mi schválena insolvence. Neměl jsem žádné dluhy z podnikání, pouze soukromé. Jsem OSVČ a po zadání IČO do vyhledávače se objeví záznam o probíhající insolvenci. Z jakého důvodu, když byly dluhy čistě soukromé a nesouvisely s podnikáním? Není to chyba? Také jsem byl překvapený, že v insolvenčním rejstříku je volně dostupná moje kniha jízd, kterou jsem soudu prokazoval náklady na podnikání. Je z ní vidět, za kterými jezdím zákazníky. Podle mě jde o obchodní tajemství, kterého by se mohla chytit konkurence a poškodit mě v podnikání. Jak je toto v dnešní době možné? Stále se omílá nějaké GDPR, přičemž toto jde dál. Dokonce tam visí i soukromý telefon na ně. Je možné požádat o nějaký výmaz, případně anonymizaci těchto citlivých údajů? Děkuji.

Dobrý den,

vaši obchodní partneři mají právo vědět, že jste coby dodavatel či odběratel jejich zboží/služeb v insolvenci (byť vaše insolvence nemusí souviset s podnikáním - jakožto živnostník jste fyzická/nikoliv právnická osoba). Insolvence je něco za něco - Vy jste chráněn před výkonem exekucí a nejpozději za 5 let budete zbaven všech dluhů (co nesplatíte, bude prominuto). Výměnou za to musíte po dobu oddlužení snášet určité nepohodlí (zveřejněná data v ins. resjtříku, srážky ze mzdy, nucená spolupráce s ins. správcem).