Jak prodat byt se zástavou hypotéky a rozdělit peníze mezi věřitele a manžela?

Dobrý den, bude mi končit insolvence. Zjistila jsem, že hypoteční banka má zástavu na celý byt, ačkoliv půlka je mého bývalého muže, který si ji vzal na sebe, aby mi schválili insolvenci. Teď chceme byt prodat a tak mi IS nařídil prodat to přes něj, tedy i půlku mého bývalého. Dostal od hypoteční banky povolení byt prodat. Na hypotéce je asi 200 tisíc, věřitelům ještě zbývá asi 300 tisíc. Chci se zeptat, zda je tento postup správný, když od začátku je zajištěna hypotéka někým jiným? Já bych stejně doplatila zbytek, ale musíme prodat byt jak nám nyní určuje IS. A když se budou peníze dělit, tak můj dluh je v podstatě u věřitelů, hypotéka se tedy splatí z celkové částky, napůl s manželem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

tento postup je správný. V insolvenci je třeba výtěžek z prodeje nemovitosti použít na umoření závazků primárně zajištěných věřitelů (banka) a dále ve druhém pořadí i všech ostatních věřitelů. Prodej nemovitosti řídí ins. správce za souhlasu zajištěného věřitele (banka).