Jak může být bývalý dlužník přispět k hypotéce po ukončení insolvence?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci Vás poprosit pomoc a zodpovězení dotazu. V 4/2015 jsem začal splácet mou insolvenci na celkovou částku 255 tis. Kč. V 11/2017 byla insolvence ukončena a já zaplatil 100% částky. K dnešnímu dni je to tedy 2,5 roku, kdy je insolvence ukončena. Vím však, že ve všech možných registrech je klient ještě 5 let od ukončení insolvence. Pomalu s přítelkyní začínáme přemýšlet o hypotéce a já bych jí svou půlkou rád pomohl. Máme rovněž nějaké úspory. Mám tedy spíše já nějakou možnost přispět v rámci hypotéky, např. 50/50? Moc Vám děkuji předem za přečtení, případně radu. Hezký den.

Dobrý den,

banky obvykle nepůjčují klientům dříve než 3-5 let od momentu ukončení insolvence. Spodní hranice (3 roky) se týká jen velmi bonitních klientů (vyšší příjem a vlastní úspory) a hypotéka je téměř vždy se značnou úrokovou přirážkou.