Jak získat ručitele pro hypotéku, když sestřenice začala novou práci a manžel nedávno skončil s insolvencí?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, mohla by mi sestřenice ručit za hypotéku RD, když začala teď pracovat, ale má smlouvu na dobu neurčitou? Nebo mohl by jít do hypotéky se mnou manžel (jako spolužadatel), když mu v březnu 2020 skončila insolvence? Hypotéka by byla na psána na mě. Děkuji

Dobrý den,

od momentu úspěšného ukončení insolvence nikdo Vašemu manželovi dalších 3-5 let peníze nepůjčí (hypotéka by mu byla zamítnuta). Pro získání hypotéky je třeba splnit parametry LTV i DSTI (musíte mít dostatečný příjem, který nelze nahradit větší zástavou). Pokud by se sestřenice stala účastníkem vaší úvěrové smlouvy, dalších 30 let by sama hypotéku ani půjčku pravděpodobně nezískala (znemožnila byste ji prožít svůj život).