Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16708, Nefunkční kalkulačky na cizích webech

Nefunkční kalkulačky na cizích webech, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 16690: Dobrý den, dostal jsem od Vás dnes odpověď ohledně kalkulaček srážek insolvence. Vy tvrdíte, že provozovatelé webů nemají povinnost udržovat informace aktuální. A to ani oficiální kalkulačka na stránkách justice.cz? To snad nemyslíte vážně. Podle čeho jiného se tedy dle Vás mají plátci mzdy řídit? Zadejte si do oné kalkulačky čistou mzdu např. 34.000 a vyjde Vám částka k výplatě 15.125, což je zastaralá informace. Po navýšení normativů má přesahovat 16.700. Kdybych přišel do mzdové účtárny s tím, že je to špatně, řeknou že oficiální kalkulačka ukazuje tuto hodnotu a nazdar.

Dobrý den,

ještě jednou - provozovatelé webů opravdu nemají povinnost udržovat publikované informace a kalkulačky aktuální. Pokud se Vám přístup konkrétního webu nelíbí, nenavštěvujte ho. Nebo napište jeho provozovateli připomínku. Určitě ale nemá smysl si stěžovat na webu banky.cz, že jiný web nepublikuje aktuální informace. S tímto nic nenaděláme, nemáme jakoukoliv odpovědnost za ostatní weby.

Konkrétně pod kalkulačkou na webu justice.cz se píše, že tato kalkulačka má pouze informativní charakter a slouží jako první pomocná informace pro dlužníky. Tučně a podtrženě píší "nejedná se o závazný výpočet". Mzdová účtárna vašeho zaměstnavatele má srážky provádět správně a nemůže se vymlouvat na nefunkční kalkulačky různých webů.