1) Co se stane s exekucí na mzdě při schválení oddlužení? Zůstane strhávána částka ze mzdy? 2) Může exekutor strhnout peníze z nově založeného účtu při blokaci stávajícího? 3) Bude mi IS strhávat peníze z běžného účtu po dobu schvalování oddlužení?

Dobrý den, zajímalo by mne následující: 1) Když přišla zaměstnavateli exekuce na mzdu - deponuje cca 4tis., bude mi i nadále strhávána tato částka ze mzdy až do doby schválení oddlužení? Tuhle část mzdy zaměstnavatel deponuje a poté ji předpokládám odešle IS? 2)Když si založím nový účet, vzhledem k blokaci stávajícího, může mi z nově založeného účtu exekutor ještě strhnout nějakou částku, když mi na účet přijde nebo nikoliv? 3) Může mi IS strhávat po dobu než bude schváleno oddlužení strhávat nějaké peníze z bú? Děkuji Vám za odpovědi.

Dobrý den,

srážky ze mzdy (a jejich deponování u zaměstnavatele) mohou na žádost exekutora probíhat až do schválení oddlužení. Následně by byly peníze poslány ins. správci. Exekutor Vám bude moci zablokovat i nově založený účet, ale nebude moci srážet peníze. V případě blokace účtu doporučuji požádat o chráněný účet (nově založený účet nic neřeší). Ins. správce peníze z účtu nestrhává (dostává srážky od zaměstnavatele). V případě použití peněz z účtu na umoření vašich pohledávek se tak děje až po schválení oddlužení.