Jaká je odměna pro insolvenčního správce při předčasném splacení dluhu?

Dobrý den, přítelkyně řádně platí již druhým rokem insolvenci 2 000 Kč měsíčně. Měla dluh něco kolem 12 000 Kč. Teď má možnost mimořádné splátky na splacení 100 % dluhu. Chci se zeptat, když to splatí předčasně, co pak odměna pro insolvenčního správce? Kolik bude činit a jestli pro něj už ta odměna končí nebo musí doplatit také jeho odměnu po dobu zbylých 3 let čili 1 100 Kč měsíčně krát 36 měsíců?

Dobrý den,

měsíční odměna (1 100 Kč) náleží insolvenčnímu správci jen za každý započatý měsíc insolvence. V případě předčasného ukončení insolvence dále odměny správci neplatíte. Určitě tak dluh vyrovnejte co nejdříve, můžete na tom jen vydělat.