Jak požádat o vyšší částku v insolvenci při poklesu příjmu?

Dobrý den, jsem v insolvenci 3,5 roku, kdy bez problému splácím a mám již splaceno cca 35% pohledávek. Vzhledem k tomu, že mi příjem poklesne cca o 10 000 Kč a budu mít pouze důchod ve výši asi 14 500 Kč,  mohu požádat správce nebo soud o to, aby mi zůstala vyšší částka než je podle insolvenční kalkulačky? Jde mi o to, že bydlím v nájmu a vše se zdražuje. Pokud bych dostal jenom to co ukazuje kalkulačka (cca 10 000 Kč), tak po zaplacení nájmu by mi zbylo na ostatní potřeby pouze 800 Kč na měsíc a s tím se opravdu nedá vyžít. Nyní mi zbývá cca 3 500 Kč.

Dobrý den,

soud Vám nemůže snížit splátku pod úroveň, která je dána zákonem (vzorec zohledňující výši příjmu a počet vyživovaných osob). Můžete ale požádat o přerušení splácení až na 12 měsíců. Se všeobecným růstem cen bude pravděpodobně též revidováno minimum, které Vám zůstává (pravděpodobně se zvýší normativní náklady na bydlení a životní minimum, od kterých je vaše minimum odvozeno).