Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #12392, Rodiče si vzali půjčku na mé jméno a nesplácí

Rodiče si vzali půjčku na mé jméno a nesplácí, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
11.1.2021 Půjčka

Dobrý den, před půl rokem jsem si vzal úvěr 200 000 Kč. Peníze byly pro rodiče, kteří slíbili, že budou platit, ale bohužel nezaplatili ani jednu splátku. Dozvěděl jsem se o tom moc pozdě a neměl jsem na splácení těch předchozích splátek ani nových. Zároveň jsem si od stejné banky vzal ještě o pár měsíců dříve jiný úvěr na 120 000 Kč, také pro rodiče, kde se přestalo platit po 3 měsících. A zase od jiné banky mi už oznámili, že budu mít exekuci na plat, pokud jim neuhradím, co jsem dlužil za nějakou dobu, není to tak vysoká částka jako ty předchozí. Rozhodl jsem se, že si vyřídím insolvenci, ale úvěr na 200 000 Kč je prý považován za podvod a podle smlouvy mám uhradit celou částku, kterou jsem si půjčil. Jediným řešením je prý zaplatit těch 300 tisíc. Stačilo by, pokud bych zaplatil alespoň nějakou část z úvěru, třeba 2 splátky, aby se to přestalo brát jako podvod a tudíž potom jít do insolvence? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

o tom co je či není podvod rozhoduje soud, ale váš případ moc poctivě nevypadá. Banka vašim rodičům nepůjčí z důvodu rizika nesplácení. Tak se úvěr sjedná na vaše jméno, nezaplatí se ani jedna splátka a chcete oddlužit (dluh pravděpodobně částečně prominout). Můžete zkusit soud přesvědčit o poctivosti vašeho záměru, ale moc věrohodně to zkrátka nevypadá.